sobota, 1 sierpnia 2015

Królik - ofiara morderstwa, czerwone ptaszki i kolorowanie...

Jeszcze 2 tygodnie i jeden dzień do powrotu do maszyny... Tak, odliczam każdy dzień:D Jestem od jakiegoś czasu "szyciowym wariatem" jak nazwał mnie mój I. Oczywiście jest to jedynie jedna ze składowych tęsknoty, ale skoro blog jest z założenia twórczy to o szyciu bez tu piszę, bez prywaty;)Pozostając w królikowym nastroju (wpis ten i ten jeszcze) powstał kolejny przerażony przedstawiciel gatunku. Zamordowany z zimną krwią idealnie przypasował mi jako poduszeczka na igły;> Eh, kto raz spróbował kulki silikonowej do waty nie chce wracać. A tu innej opcji nie było, bo jestem z dala od wszelkich szyciowych zapasów.

Poza żółtym królikiem powstały też dwa czerwone filcowe ptaszki. Narysowałam sobie szablon, więc kiedyś jeszcze powstaną w innych kolorach. Z założenia mają być zawieszkami. Póki co, jak widać na zdjęciach, zawieszkami nie są;) Mam się nauczyć od mamy obsługi szydełka i dorobić sznureczki. Mimo szczerych chęci w Tesco szydełka nie znalazłyśmy...


Tutaj jeszcze w trakcie procesu...

Żeby wyżyć się też trochę artystycznie wypróbowałam ostatnią modę na kolorowanki dla dorosłych. Bardzo ciekawa opcja dla ludzi, którzy nie mają zdolności malarskich. Kolorować każdy potrafi:) Zajęcie okazało się zajmujące nie tylko ręce, ale i myśli. Rzeczywiście relaksujący proces. Wybrałam motywujące hasło ozdobione roślinkami:


Grafikę pobrałam przez wyszukiwarkę obrazów Google stąd i wydrukowałam na kartce A4. Mój I. stwierdził, że oprawimy sobie moje "dzieło" i powiesimy w takim miejscu, by spojrzeć na nie każdego ranka i zmotywować się na kolejny dzień:) 

Niech wasz dzisiejszy dzień też będzie niesamowity!:)

8 komentarzy:

 1. Mago, jesteś niesamowita w tej swojej szyciowej pasji! Ogromnie mi to imponuje. Królik i ptaszki są urocze. Królik zamordowany szpilką? To brzmi jak zdanie z bajki "dla dorosłych" :)))
  Szydełka szukaj w pasmanteriach - Tesca nie mają takiego działu. Powodzenia i wielu pomysłów już w kraju!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odrobina czarnego humoru czyni życie łatwiejszym;)))
   Znalazłyśmy w końcu szydełka w sklepiku z różnymi drobiazgami do tworzenia.
   Dobrze być z powrotem.
   Dziękuję za miłe słówka:)

   Usuń
 2. Śliczne ptaszki i króliczek! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, ukochane króliki moich dzieci, zresztą ja też je uwielbiam:) Podziwiam osoby, które potrafią szyć!
  Fajnie u Ciebie, pozwolę sobie obserwować, zapraszam do mnie www.mojepasjwjednymmiejscu.blogspot.com
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden szyje, inny odnawia meble:)) Znajdzie się hobby dla każdego hihi.

   Usuń

Co chciał(a)byś mi powiedzieć?:)