niedziela, 13 marca 2016

Bluza w kwiaty i Weekendowe Herbatki Szyciowe...Zmierzamy ku wiośnie... Krokusy zakwitły na trawnikach i obserwuję jak z każdym dniem pojawiają się pierwsze malutkie listki na krzewach (temperatura niestety nadal zimowa...) Wiosna to moja ulubiona pora roku.

Z myślą o tym, że wkrótce zrzucimy ciężkie zimowe kurtki zabrałam się za szycie kwiecistej bluzy. Natrafiłam w lumpku na duża bluzę (100% bawełny w świetnym stanie) i zachwyciły mnie te różowe kwiatuszki. 

Oryginał wyglądał tak:
A tak wygląda po przeróbce:

Wykorzystałam wykrój z Anny Mody na Szycie Zima 4/2015 model 37. W zasadzie rozprułam wszystko co się dało poza listwą do zapinania i zaczęłam od początku. Zamiast ściągaczy na końce rękawów, dołu i na wnętrze stójki dałam cienką różową dzianinę, którą miałam upolowaną w lumpku. Musiałam się również trochę nagimnastykować w sztukowaniu by z rękawów 3/4 zrobić długie, ale się udało.

Błędy, które popełniłam i których wypadałoby uniknąć w przyszłości:
- chciałam użyć oryginalnej listwy z zapięciem, ale nie dodałam po bokach materiału i trochę przez to brakuje mi luzu w biuście
- nie podkleiłam stójki flizeliną i nie trzyma pionu
- nie dałam gumki w tunel na dole bluzy, może byłoby jednak lepiej dać...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Weekendowe Herbatki Szyciowe


Wczoraj spotkałam się ze szczeciniankami zainteresowanymi szyciem w Fabric Shop na pogaduchach (tutaj link do wydarzenia na fejsie). Dwie godziny minęły jak z bicza strzelił. Planowałam kilkuosobowe spotkanko, ale w  międzyczasie wszystko jakoś tak bardzo się rozpędziło... Nie wiem ile osób było w sumie, myślę że około 30. Zdjęć oczywiście żadnych nie zrobiłam, bo jak to zwykle planowałam je robić, a zajęłam się rozmowami;) Udało mi się poznać kilka nowych sympatycznych babeczek. Mam nadzieję, że te znajomości będą się rozwijać i spotkamy się na wspólnym szyciu:)


A tak poza tym to gdyby któraś z Was, czytających, miała ochotę na pogaduchy face-to-face o szyciu i nie tylko to zawsze może do mnie napisać i z przyjemnością się spotkam:)

  

2 komentarze:

  1. Świetna zmiana! Zdecydowanie lepiej:) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. No prosze :) bardzo fajna przeróbka ! Zdecydowanie korzystniej !!!

    OdpowiedzUsuń

Co chciał(a)byś mi powiedzieć?:)